Çatal Forum
Sayın Misafir Sitemize Hoşgeldiniz..
Sitemizden Tam Olarak Yararlanabilmek İçin :
Üye Olun ya da Giriş Yapın !..

Join the forum, it's quick and easy

Çatal Forum
Sayın Misafir Sitemize Hoşgeldiniz..
Sitemizden Tam Olarak Yararlanabilmek İçin :
Üye Olun ya da Giriş Yapın !..
Çatal Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpiyatlar için ilk adım atıldı!

güzel Olimpiyatlar için ilk adım atıldı!

Mesaj tarafından Catal Çarş. 8 Nis. 2009 - 16:50

Olimpiyatlar için ilk adım atıldı!

Voleybol Federasyonu (TVF), olimpiyatlara katılacak ilk takım sporu olabilmek için kolları sıvadı. Plaj voleybolunda olimpiyatlara gidebilmek için girişimlerde bulunan TVF, Pekin Olimpiyatları'nda şampiyon olan ABD bayan ve erkek milli takımlarının başantrenörü Troy Richard Tanner'ı Türkiye'ye getiriyor.
9 Nisan Perşembe günü TVF'nin davetlisi olarak Ankara'ya gelecek olan Tanner, 15 Nisan Çarşamba gününe kadar, milli takım antrenör ve sporcu adaylarıyla bir dizi çalışma yapacak.

Federasyon başkanı Erol Ünal Karabıyık, olimpiyatlara katılmayı çok istediklerini ve bunun için gerekli her türlü çabayı göstereceklerini belirterek, ''Tanner ile sözleşme imzalanması hâlinde 2012 Londra Olimpiyatları'na kadar kendisinin belirleyeceği antrenör ekibi ve sporcularla birlikte 3 yıllık bir olimpik plan uygulamaya konulacak. Projenin gerçekleşmesi için çok çalışacağız ve olimpiyat rüya olmaktan çıkacak'' dedi.

Türkiye'de dünyanın en iyi takımlarında oynayacak yetenekte sporcuların bulunduğunu ifade eden Karabıyık, ''Sporcularımızı Formula 1'den sonra en çok ilgi çeken olimpik branşta, dünyanın en iyi plaj voleybolu antrenörü ile ter dökerken görmek istiyorum'' diye konuştu.

-PROJE ÜÇ AŞAMADA GERÇEKLEŞECEK-

Voleybol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, projenin 3 aşamada gerçekleşeceği kaydedildi. İlk aşamada federasyona başvuran milli takım antrenör adaylarına Tanner tarafından bir haftalık seminer verilecek. Tanner, bu adayları milli takım sporcularına antrenman yaptırırken gözlemleyecek.
İkinci aşamada, federasyon tarafından 15 günlük bir kamp düzenlenecek. Tanner, belirlenen antrenör ve sporcu adaylarıyla birlikte daha yoğun bir programa girecek. Bu programda hedef, Tanner'ın birlikte çalışabileceğini düşündüğü milli takım antrenör ve sporcularını belirlemesi olacak.

Üçüncü aşamada ise Tanner, 3 yıl boyunca birlikte çalışacağı antrenörler ve sporcularla birlikte, yaptığı olimpik plan doğrultusunda, Türkiye'de ve plaj voleybolunda ekol olmuş hemen hemen tüm dünya ülkelerinde kamplar yaparak ve düzenlenen turnuvalara katılarak 2012 Olimpiyatları'na hazırlanacak.

-BAŞVURULAR BEKLENİYOR-

Plaj voleybolunda Troy Tanner ile çalışmak isteyen tüm antrenör ve sporcuların başvurusu 8 Nisan Çarşamba gününe kadar alınacak. Tüm bu süreç içinde Troy Tanner tarafından antrenör veya sporcu kadrosuna alınanların malzeme, tesis, konaklama, hazırlık, kamp ve turnuva masrafları TVF tarafından karşılanacak ve seçilen antrenör ile sporculara maaş bağlanacak.
Catal
Catal
* Admin *
* Admin *

Erkek

Hobiler : aşkmm :)
Aldığı Teşekkürler : -50

Ruh Hali : Olimpiyatlar için ilk adım atıldı! Asik10

- Similar topics