Çatal Forum
Sayın Misafir Sitemize Hoşgeldiniz..
Sitemizden Tam Olarak Yararlanabilmek İçin :
Üye Olun ya da Giriş Yapın !..

Join the forum, it's quick and easy

Çatal Forum
Sayın Misafir Sitemize Hoşgeldiniz..
Sitemizden Tam Olarak Yararlanabilmek İçin :
Üye Olun ya da Giriş Yapın !..
Çatal Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Memo'dan mutlusu yok

Memo'dan mutlusu yok Empty Memo'dan mutlusu yok

Mesaj tarafından Catal Çarş. 8 Nis. 2009 - 16:42

Memo'dan mutlusu yok

Tarihi Türkiye ziyaretinde TBMM'nde bir konuşma yapan ABD'nin çiçeği burnunda başkanı Barack Hüseyin Obama, basketbola olan büyük ilgisini ve sevgisini konuşma metninde de sergiledi. "Bir basketbol tutkunu olarak NBA'deki oyuncularınız Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur'un performanslarını ilgiyle takip ediyorum" diyen Obama, özellikle Başbakan ve Bakanlar Kurulu sıralarından memnuniyet gülümselerini topladı. Bir önceki ABD Başkanı George W. Bush da Ortaköy'de yaptığı veda konuşmasında mili pivotumuz Mehmet Okur'dan övgüyle bahsetmişti. Bush, "NBA'deki evladınız Mehmet Okur'la da gurur duyabilirsiniz. Detroit şehrindeki birçok insan da ona ve yeteneklerine minnettar" demişti.

Kendisine ait internet sitesine konuşan Mehmet Okur, Obama'nın konuşmasından haberdar olduğunu belirtirken, "Sayın Başkanın dediklerini bana sabahın erken saatinde ilettiler. Hido ve benim için, ailelerimiz ve sevenlerimiz için inanılmaz bir mutluluk ve gurur kaynağı. Kendisinin basketbolu çok sevdiğini ve yakından takip ettiğini biliyorum. Umarım 2010 yılında Dünya Şampiyonasında da onu Türkiye'de görürüz." dedi.
Bu arada Memo, Basketbol Şöhretler Müzesine seçilen Utah Jazz coachu Jerry Sloan'a da değinerek, "Coach o tür şeyleri pek sevmez, ve pek de önemsemez. Ama onun olmadığı bir Hall Of Fame için kimse Hall Of Fame diyemez. Çok geç alınmış bir karar. Onun adına çok sevindim ve fazlasıyla hak ettiği bir ödül. Onun halen nasıl bir NBA şampiyonluğu, bir Yılın En İyi Coach'u ödülü kazanamadığını anlamıyorum. Benim gelişmemde ve bugünlere gelmemde çok önemli bir rolü oldu. Ben Utah Jazz'i tercih ederken, onun burada olması çok önemli bir etkendi ve doğru karar verdiğimi şimdi çok daha iyi biliyorum. Onun samimiyeti, dürüstlüğü, şeffaf kişiliği ve insanlığı her zaman çok takdir ettiğim özellikleridir. Umarım ona bir NBA şampiyonluğu hediye edebileceğiz." dedi.
Catal
Catal
* Admin *
* Admin *

Erkek

Hobiler : aşkmm :)
Aldığı Teşekkürler : -50

Ruh Hali : Memo'dan mutlusu yok Asik10